• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sakaryaaramakurtarmaekibi?mibextid=ZbWKwL
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326276713
  • https://twitter.com/SakaryaEkibi
  • https://www.instagram.com/sakaryaaramakurtarmaekibi/
  • https://www.youtube.com/channel/UC92WHvOxNXhiemfKUaAhhFQ

Gönüllü Arama / Kurtarma STK'larımız ile değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleşti.

03.02.2020


AFAD Gönüllülerimiz ve Arama Kurtarma STK’larımız ile olası afet ve acil durumlara karşı daha da hazırlıklı durumuna geçiyoruz.
 
İlimizde bulunan Gönüllü Arama Kurtarma STK’larımız ile değerlendirme ve istişare toplantısı AFAD Müdürlüğümüzde gerçekleşti.


 
Değerlendirme ve istişara toplantısına; AFAD İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Dr. Özge Aktaş P., Arama Kurtarma Ekip Sorumlularımız, Gönüllü Birimi Sorumlularımız, Beşir Derneği Arama Kurtarma, SAKE (Sakarya Arama Kurtarma Ekibi), İHH Arama Kurtarma, SAKDER (Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği), SAKRAD (Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği), S.A.B.A.H (Sakarya Afete Hazırlama ve Bilinçlendirme Derneği), TRAC Sakarya (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti), SAKTİM (Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi) dernekleri temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda; İlimizde olası afet ve acil durumlarda Gönüllü Arama / Kurtarma STK’larımızın rolü, önemi ve olası afet ve acil durumlarda birlikte çalışılabilmesi, koordinasyon, ekiplerin kapasitesi, eğitim ve tatbikat planlamaları konularında bilgi alışverişi yapıldı.
 
Arama Kurtarma Birim sorumlularımız son yaşadığımız Elazığ ilindeki depremde müdahale anlamında neler yapıldığı, AFAD olarak şu an bölgede yapılan iyileştirme, barnma ve insani yardım konularında bilgiler paylaştı.
 
STK Temsilcileri arama kurtarma faaliyetlerinde istek ve önerilerini AFAD İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş ve ekiplerimiz ile paylaştı.
 
İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş; 'bilgilendirme ve istişare toplantısına katılan tüm Gönüllü Arama Kurtarma STK’larımıza teşekkür ederim, İlimiz afetin tehlikeli unsurlarını kaplıyor, olası afet ve acil durumlarda tüm STK Arama Kurtarma ekiplerimiz ile birlikte AFAD’ın koordinasyonunda ortak hareket ederek birlik beraberlik içinde olmalıyız, son yaşadığımız Elazığ depreminde olduğu gibi. Olası afetler öncesi eğitimlerimizi, tatbikatlarımızı artırarak gönüllülerimizi ve vatandaşlarımızı afetler olmadan önce bilgilendirmeli ve bilinçlendirmeliyiz hep birlikte çalışmalıyız diyerek' katılımcılara teşekkür etti.


199 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın