• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sakaryaaramakurtarmaekibi?mibextid=ZbWKwL
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905326276713
  • https://twitter.com/SakaryaEkibi
  • https://www.instagram.com/sakaryaaramakurtarmaekibi/
  • https://www.youtube.com/channel/UC92WHvOxNXhiemfKUaAhhFQ

Olası afetlerde ilk 3 günün önemine değinen, Sakarya Arama Kurtarma (SAKE) Başkanı Erdal AYDIN, şöyle konuştu:

Sakarya Arama Kurtarma Ekibi :

Olası afetlerde ilk 3 günün önemine değinen, Sakarya Arama Kurtarma (SAKE) Başkanı Erdal AYDIN, şöyle konuştu:

Her bireyi toplumda bilinçlendirmek ve bu konularda tatbikatlar yaparak toplumun afet bilinci alışkanlıklarını kazandırmak için, Sakarya arama kurtarma ekiplerine katılarak önce çekirdek aile bilincini oluşturulmasını sağlayıp, toplumun afetler bilincini edindirmek sosyal sorumluluk olarak görüyoruz.

 “Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, nal bir atı, at bir komutanı komutan bir orduyu, ordu koca bir ülkeyi kurtarır.” Düşüncesi ile kendini bu alanlarda uygun gören her bireyi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

"Bizim için altın saatler olarak nitelendirdiğimiz ilk 72 saat çok önemli. Profesyonel ekipler gelene kadar kendi bilgimizle, kendi hazırlığımızla aslında baş başayız. Bizler öncelikle ilk 72 saate hazırlanmamız gerekiyor. Bunları aslında herkese anlatmaya çalışıyoruz. Afet bilinci kültürü bu ilk 72 saate hazırlık aşamasıdır. Mesela neler yapacağız bu 72 saat için?

Öncelikle aile afet planımızı yapmamız gerekiyor. Aile afet planında evimizdeki düşüp bize zarar verebilecek eşyaların duvara sabitlenmesi, gerekirse yerlerinin değiştirilmesi, toplanma alanlarının önceden planlanıp belirlenmesi ve daha sonra bir afet çantasının oluşturulması önem arz ediyor. Her vatandaşın bu şekilde hazırlık yapmış olması önemli. Diyoruz ki her birey afete hazırsa tüm toplum afete hazırdır."

Gönüllülük nedir?

Hiçbir menfaat ve karşılık gözetmeksizin, sadece finansal ve fiziksel değil, aynı zamanda bilgi, beceri ve kabiliyetlerinin tümünün seferber edilmesine gönüllülük denir.

Bizim için gönüllü; içinde yaşadığımız topluma katkıda bulunabilmek için hiçbir etnik unsur ayrımı yapmadan ya da hiçbir ideolojiyi kayırmadan bilgisini, becerisini, zamanını ve emeğini iyiliğe dönüştürmek isteyen, her tür insani birikime ve sorumluluk bilincine sahip herkesti Sakarya arama kurtarma ekibi SAKE derneğimize üye olmak üzere bekleriz.

Ne Tür Katkılar Sağlayabilirsiniz?

SAKARYA ARAMA KURTARMA ( SAKE ) Derneği olarak yıl içerisinde birçok etkinlik yapmakta ve bir çok arama kurtarma alanında faaliyet göstermekteyiz. Ve eğitim vermekteyiz. Birçok Sosyal sorumluluk alanında da gönüllülük faaliyetlerinde varlığımızı göstermekteyiz. Bu etkinliklerimizde farklı noktalarda yer alabilir, gönüllü olarak katkıda bulunabilirsiniz.

Her kişi  çerçevesinde gönüllü olarak çalışmalara katılabilir. Gönüllülük her zaman ofis çalışması demek değildir. Saha çalışmaları, diyalog, ziyaretler ve bağışlarınız bizim için çok değerlidir. Çok sayıda gönüllülük yapabileceğiniz alanlar mevcut olup her kişinin değerli katkılarına talibiz. Yaşama Umut Olmak İçin, Bende Varım Diyorsan…

SAKARYA ARAMA KURTARMA EKİBİ DERNEĞİ’NE HERKEZİ BEKLERİZ…

Erdal Aydın
0 532 627 67 13

Cevat Çakır
0 535 897 35 94
456 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın